Czy odzież w outletach jest uszkodzona/używana?

Ubrania z outletów są zniszczone lub używane. MIT! Z takim stwierdzeniem można się spotkać i może dlatego część ludzi boi się zaglądać do tego typu sklepów i robić tam zakupy.Idziemy na zakupy!


Outlet to nie second hand. Ubrania w outletach mają wymóg, aby były pełnowartościowe i nieużywane (mówimy oczywiście o outlecie w I gatunku). Przybrudzony kołnierzyk pudrem w damskiej koszuli czy zepsuty zamek w spodniach – to może zdarzyć się wszędzie, nawet w sieciówkach, jak i w outlecie. Dlatego bez względu na to, gdzie robimy zakupy, należy dokładnie przyjrzeć się rzeczy, zanim pójdziemy do kasy by sfinalizować zakup. A jeżeli zauważymy, że dana rzecz jest uszkodzona należy zgłosić to obsłudze sklepu i wymienić dany egzemplarz na inny, bez żadnych wad. Szczególną uwagę warto zwrócić na metkę. Coraz częściej, szczególnie zagranicą, można spotkać się z sytuacją, że ubrania znajdujące się w outlecie mają się nijak do autentyczności i nigdy w oryginalnym, markowym sklepie nie wisiały. Popularne stało się produkowanie ubrań i dodatków na potrzeby outletów. Przykładem może być porównanie oryginalnej i outletowej kolekcji tego samego producenta, które dowiodło, że jego koszule nie są tak samo skrojone. Te w outlecie miały prostą formę i krój miały tak skrojony, aby pasowały do jak najszerszej grupie kobiet, które normalnie nie są klientkami marki.


Reklamacje – co zrobić?


Jeżeli nie zauważymy uszkodzonej rzeczy, którą zakupiliśmy w outlecie, powinniśmy spróbować złożyć reklamację. Dlaczego spróbować? Ponieważ nie wszystkie outlety przyjmują reklamacje.

Niektóre outlety nie mają problemu z przyjęciem reklamacji, ale są i takie, które ten problem robią – w takim wypadku, outlet musi w widocznym miejscu wywiesić informację, że jego towar nie podlega reklamacji ani gwarancji. Wtedy mamy przejrzystą informację i możliwość zadecydowania, czy kupimy w tym danym outlecie towar. A jeżeli taka informacja nie widnieje to mamy prawo, aby bezproblemowo zareklamować rzecz jeśli spełniamy warunki. A mianowicie: produkt nie może nosić śladów użytkowania oraz musi mieć przymocowane metki oraz określony czas, w którym można zwrócić daną rzecz. Decydując się na zakup w outlecie, wybierajmy tylko sprawdzone miejsca z świetnym asortymentem.Dowiedz się więcej na temat: hurtownia odzieży outlet