Outlet – co to jest?

Idealny outlet:


Outlet to termin, który bardzo dobrze jest znany łowcom okazji i miłośnikom produktów wysokiej jakości za niewielkie pieniądze. To w tym miejscu znajdziemy ubrania, dodatki, buty, torebki, elektronikę, zabawki, a nawet artykuły spożywcze przecenione nawet do 70%. Dlaczego? Ponieważ do outletów trafiają rzeczy z końcówek kolekcji lub takie, które się nie sprzedały. Jest to świetna propozycja dla łowców okazji i zakupów, gdzie jakość idzie w parze z ceną. Outlet różni się w porównaniu do tradycyjnych sklepów tym, że z reguły nie można reklamować produktów, chociaż są wyjątki. Można trafić na outlet, który bez żadnego problemu przyjmie reklamacje, ale jednak w większości reklamacji zrobić nie można. Co wtedy? W takim wypadku, outlet musi w widocznym miejscu wywiesić informację, że jego towar nie podlega reklamacji ani gwarancji. Wtedy mamy czystą i jasną informację oraz mamy możliwość zadecydowania, czy kupimy w tym danym outlecie towar czy nie. A jeżeli taka informacja nie widnieje to mamy prawo, aby bezproblemowo zareklamować rzecz jeśli spełniamy określone warunki.


Podróbki i zniszczone rzeczy? MIT!


Mitem jest to, że w sklepach typu outlet znajdziemy podróbki lub zniszczone rzeczy w niższych cenach. Outlety tak samo jak sklepy tradycyjne posiadają bogaty asortyment, gdzie wybór jest naprawdę duży. Outlety dokładają wszelkich starań, aby dostępna w nich rozmiarówka była jak najbardziej pełna. Cechą charakterystyczną outletów jest też to, że znajdują się one na obrzeżach większych miast. Wynika to z niewygórowanych czynszy, które pozwalają utrzymać niskie koszty, a więc i niskie ceny. Ten trend jednak powoli ulega zmianie. Coraz więcej outletów otwiera się na głównych ulicach handlowych w dużych miastach!

 

W poszukiwaniu perełek


W outletach znajdziemy różne marki. Od tych najbardziej popularnych, tzw. marek premium, czyli najbardziej pożądanych, po te niszowe, które dopiero co wchodzą na rynek i chcą się dalej rozwijać. Cechą, która wyróżnia outlety jest niekiedy niepełna rozmiarówka lub ograniczony wybór dla rozmiarów takich jak 36 czy 38, ponieważ ubrania w takim rozmiarze sprzedają się po regularnej cenie i rzadko trafiają outletów. Kupowanie w takich miejscach może być natomiast świetną okazją dla osób bardzo szczupłych lub otyłych, choć nie jest to do końca regułą.

 

Dowiedz się więcej na temat: naszej hurtowni odzieży outlet